KAPALI HAVUZ

BOSTANCI HAMAM – SPA

KAPALI HAVUZ Bostancı Hamam-Spa-Sauna 50 seneyi aşkındır, İstanbul ’da aynı yerde ve mekanda kalitesinden ve prensiplerinden asla ödün vermeden hijyene, kaliteye ve güler yüzlü hizmete önem vererek faaliyetlerine devam etmektedir.

HEDEFİMİZ EN BÜYÜK OLMAK DEĞİL EN İYİLERDEN OLABİLMEKTİR.

ÇALIŞMA SAATLERİ İÇİN ARAYINIZ

GALERİ

HİZMETLER

HAMAM – SAUNA – BUHAR – HAVUZ

KESE KÖPÜK MASAJ

KLASİK İSVEÇ MASAJ

MEDICAL MASAJ

MİX MASAJ

SULTAN MASAJ

📍 KONUM

ADRES

BOSTANCI MH. BAĞDAT CD. NO 524/B KADIKÖY İSTANBUL

KONUMA TIKLAYARAK YOL TARİFİ ALABİLİRSİNİZ.

GELMEDEN ÖNCE MUHAKKAK BİZİMLE İLETİŞİN KURUN.

GENEL BİLGİ

BOSTANCIDA HAMAM MASAJ KEYFİ
BOSTANCI HAMAM SPA SAUNA
RANDEVU ALIN!

KAPALI HAVUZ

BOSTANCI HAMAM SPA SAUNA: Hamama gelen ziyaretçi, öncelikle girişte görevli tarafından karşılanır. Hamam ile alakalı detaylı bilgi verildikden sonra oda görevlisine yönlendirilir. Oda görevlisi tarafından karşılanan ziyaretçiye kullanacağı oda gösterilir. Oda içerisinde ziyaretçinin kullanacağı peştamal ve terlik bulunmaktadır. Ziyaretçi soyunup peştemalini giydikten sonra hamam meydanına gelir. Burada kendisine servis edecek keseci tarafından karşılanır. Keseci ziyaretçiye, göbektaşında üzerinde peştamal serili yerini hazırlar. Ziyaretçi ister gösterilen yerde ister saunalarda 15 dakika terleyerek kendisini keseye hazırlar. Bundan sonra keseci tarafından kurnaya alınarak, önce kese daha sonra da masaj eşliğinde köpük banyosu yaptırılır. Hizmeti yapılan ziyaretçi bundan sonra serbesttir. İsterse havuz veya diğer hizmetleri kullanabilir. Çıkmak isteyen ziyaretçi görevliden isteyeceği çıkmayı duşlarda değiştirerek hamam meydanına geçer. Oda görevlisi çıkan ziyaretçiye meydanda havlu servisi yapar.

Ziyaretçi, odasında veya hamam meydanında kaldığı 15 dakika süresince normal vücut sıcaklığına yeniden kavuşuncaya kadar tercih ettiği sıcak veya soğuk içeceklerle rahatlar.

TARİHÇE

BOSTANCI KAPALI HAVUZ : Hamamların Osmanlı Kültüründe bu denli önemli bir yer tutmasının en temel nedeni din’di. Kur’an’a göre temizlik dindarlığın önemli değil, “asli” bir parçasıydı. Bu mermer tapınaklar banyo, masaj ve sohbetten oluşan bir toplumsal yaşamın ortaya çıkmasını sağlıyordu. Arkadaşlık ve kısmet bulma arzusu da hamama gidilmesinde sağlık ve din kadar önemli yer tutardı. Zira, özellikle kapalı kapılar ardında yaşamını sürdürmek zorunda olan Osmanlı kadınının sosyalleşebildiği tek yer burasıydı.

BOSTANCI KAPAL HAVUZ : Varlıklı kadınlar bile evlerinde özel hamamları bulunmasına rağmen, haftada en az bir kez mahalle hamamına giderlerdi. Hamama, havlu, fırça, kına, sürme, bir kalıp Girit sabunu ve sedef kakmalı nalınlarıyla beraber ve hizmetkarlar eşliğinde gidilirdi. Bu törensel hazırlık, hamamda bir kaç saatin değil, neredeyse bir günün geçirilmesinden kaynaklanıyordu. Zaman içinde ise çok özel günlerin kutlandığı yerler hamamlar oldu.

BOSTANCI KAPAL HAVUZ : Bugün bile devam eden kadınlar için “gelin hamamı”, “loğusa hamamı”, “bebeğin kırk hamamı”, “adak hamamı”, “yas alma hamamı” erkeklerde ise “damat hamamı”, “sünnet hamamı”, “asker hamamı” ve “bayram hamamı” güncelliğini korumakta, Anadolu’nun neresine gitseniz, büyük şehirler dahil bir tören olarak yerine getirilmektedir.

BOSTANCI KAPAL HAVUZ : Bin yıldır temizliğin, şifanın aynı zamanda eğlencenin ve sosyal paylaşımın önemli bir temsilcisi olan hamam geleneği BOSTANCI HAMAMIN’da günümüze uygun bir bakış açısıyla yeniden yorumlandı. Geçmişimize hizmet vermiş olan bu tarihi hamam, suyun arındırıcı gücünü geçmişten bugüne uzanan eşsiz bir atmosferde ziyaretçilerine sunuyor.

BOSTANCI KAPAL HAVUZ : Anadolu yakasında, Bostancı marmaray durağı ve bostancı iskelesinin tam ortasında yer alan Bostancı Hamam Spa Sauna; hamam, havuz, sauna, buhar banyosu, tüm masaj çeşitleri, kese köpük masajı ve kafe bölümü ile 1000 m2 alana yayılmaktadır.