ANADOLU YAKASI HAMAMI

BOSTANCI HAMAM – SPA

Bostancı Hamam-Spa-Sauna 50 seneyi aşkındır, İstanbul ’da aynı yerde ve mekanda kalitesinden ve prensiplerinden asla ödün vermeden hijyene, kaliteye ve güler yüzlü hizmete önem vererek faaliyetlerine devam etmektedir.

Erkekler bölümümüz ayrı, Bayanlar bölümümüz ayrıdır.

GALERİ

↓ FİYAT LİSTESİ ↓

FİYATLAR HAKKINDA DETAYLI BİLGİ TOPLAYIN

HAMAM, HAVUZ, SAUNA, BUHAR ODASI VE TÜM MASAJ ÇEŞİTLERİ

HAMAM PAKET
TL100
 • HAMAM + HAVUZ + SAUNA + BUHAR ODASI KULLANIMI
KESE KÖPÜK PAKET
TL120
 • HAMAM + HAVUZ + SAUNA + BUHAR ODASI + KESE + KÖPÜK MASAJI
MASAJ PAKET
TL200
 • 60 DK KLASİK MASAJ
 • + HAMAM + HAVUZ + SAUNA + BUHAR ODASI
ELİT PAKET
TL300
 • 60 DK KLASİK MASAJ
 • + HAMAM + HAVUZ + SAUNA + BUHAR ODASI + KESE + KÖPÜK MASAJI
SULTAN PAKET
TL500
 • 4 EL 60 DK KLASİK MASAJ
 • + HAMAM + HAVUZ + SAUNA + BUHAR ODASI + KESE + KÖPÜK MASAJI + KAHVE PEELİNG
AİLE PAKET
TL1.000
 • Vip aile paketimiz 2 kişiliktir. Size özel olarak kapattığımız içerisinde hamam havuz sauna ve buhar odası bulunan 300m2 bölümde 4 saat kullanım süresi ile altta yazan hizmetlerden faydalanabilirsiniz.
 • 60 DK KLASİK MASAJ
 • KESE + KÖPÜK MASAJI
 • HAMAM
 • HAVUZ
 • SAUNA
 • BUHAR BANYOSU

GENEL BİLGİ

BOSTANCIDA HAMAM MASAJ KEYFİ
BOSTANCI HAMAM SPA SAUNA
RANDEVU ALIN!

BOSTANCI HAMAM SPA SAUNA: Hamama gelen ziyaretçi, öncelikle girişte görevli tarafından karşılanır. Hamam ile alakalı detaylı bilgi verildikden sonra oda görevlisine yönlendirilir. Oda görevlisi tarafından karşılanan ziyaretçiye kullanacağı oda gösterilir. Oda içerisinde ziyaretçinin kullanacağı peştamal ve terlik bulunmaktadır. Ziyaretçi soyunup peştemalini giydikten sonra hamam meydanına gelir. Burada kendisine servis edecek keseci tarafından karşılanır. Keseci ziyaretçiye, göbektaşında üzerinde peştamal serili yerini hazırlar. Ziyaretçi ister gösterilen yerde ister saunalarda 15 dakika terleyerek kendisini keseye hazırlar. Bundan sonra keseci tarafından kurnaya alınarak, önce kese daha sonra da masaj eşliğinde köpük banyosu yaptırılır. Hizmeti yapılan ziyaretçi bundan sonra serbesttir. İsterse havuz veya diğer hizmetleri kullanabilir. Çıkmak isteyen ziyaretçi görevliden isteyeceği çıkmayı duşlarda değiştirerek hamam meydanına geçer. Oda görevlisi çıkan ziyaretçiye meydanda havlu servisi yapar.

Ziyaretçi, odasında veya hamam meydanında kaldığı 15 dakika süresince normal vücut sıcaklığına yeniden kavuşuncaya kadar tercih ettiği sıcak veya soğuk içeceklerle rahatlar.

TARİHÇE

ANADOLU YAKASI HAMAMI : Hamamların Osmanlı Kültüründe bu denli önemli bir yer tutmasının en temel nedeni din’di. Kur’an’a göre temizlik dindarlığın önemli değil, “asli” bir parçasıydı. Bu mermer tapınaklar banyo, masaj ve sohbetten oluşan bir toplumsal yaşamın ortaya çıkmasını sağlıyordu. Arkadaşlık ve kısmet bulma arzusu da hamama gidilmesinde sağlık ve din kadar önemli yer tutardı. Zira, özellikle kapalı kapılar ardında yaşamını sürdürmek zorunda olan Osmanlı kadınının sosyalleşebildiği tek yer burasıydı.

ANADOLU YAKASI HAMAMI : Varlıklı kadınlar bile evlerinde özel hamamları bulunmasına rağmen, haftada en az bir kez mahalle hamamına giderlerdi. Hamama, havlu, fırça, kına, sürme, bir kalıp Girit sabunu ve sedef kakmalı nalınlarıyla beraber ve hizmetkarlar eşliğinde gidilirdi. Bu törensel hazırlık, hamamda bir kaç saatin değil, neredeyse bir günün geçirilmesinden kaynaklanıyordu. Zaman içinde ise çok özel günlerin kutlandığı yerler hamamlar oldu.

ANADOLU YAKASI HAMAMI : Bugün bile devam eden kadınlar için “gelin hamamı”, “loğusa hamamı”, “bebeğin kırk hamamı”, “adak hamamı”, “yas alma hamamı” erkeklerde ise “damat hamamı”, “sünnet hamamı”, “asker hamamı” ve “bayram hamamı” güncelliğini korumakta, Anadolu’nun neresine gitseniz, büyük şehirler dahil bir tören olarak yerine getirilmektedir.

ANADOLU YAKASI HAMAMI : Bin yıldır temizliğin, şifanın aynı zamanda eğlencenin ve sosyal paylaşımın önemli bir temsilcisi olan hamam geleneği BOSTANCI HAMAMIN’da günümüze uygun bir bakış açısıyla yeniden yorumlandı. Geçmişimize hizmet vermiş olan bu tarihi hamam, suyun arındırıcı gücünü geçmişten bugüne uzanan eşsiz bir atmosferde ziyaretçilerine sunuyor.

ANADOLU YAKASI HAMAMI : Anadolu yakasında, Bostancı marmaray durağı ve bostancı iskelesinin tam ortasında yer alan Bostancı Hamam Spa Sauna; hamam, havuz, sauna, buhar banyosu, tüm masaj çeşitleri, kese köpük masajı ve kafe bölümü ile 1000 m2 alana yayılmaktadır.

ÇALIŞMA SAATLERİ

TÜM GÜNLER

SAAT 10:00 – 22:00 ARASI

ADRES

BOSTANCI MH. BAĞDAT CD. NO 524/B