AİLE HAMAMI

Bostancı Hamam-Spa-Sauna 50 seneyi aşkındır, İstanbul ’da aynı yerde ve mekanda kalitesinden ve prensiplerinden asla ödün vermeden hijyene, kaliteye ve güler yüzlü hizmete önem vererek faaliyetlerine devam etmektedir.

GALERİ

↓ FİYAT LİSTESİ ↓

FİYATLAR HAKKINDA DETAYLI BİLGİ TOPLAYIN

HAMAM, HAVUZ, SAUNA, BUHAR ODASI VE TÜM MASAJ ÇEŞİTLERİ

1 SAAT KULLANIM
TL200
  • HAMAM +SAUNA KULLANIMI
2 SAAT KULLANIM
TL300
  • HAMAM + SAUNA KULLANIMI

GENEL BİLGİ

BOSTANCIDA HAMAM MASAJ KEYFİ
BOSTANCI HAMAM SPA SAUNA
RANDEVU ALIN!

TARİHÇE

AİLE HAMAM : Hamamların Osmanlı Kültüründe bu denli önemli bir yer tutmasının en temel nedeni din’di. Kur’an’a göre temizlik dindarlığın önemli değil, “asli” bir parçasıydı. Bu mermer tapınaklar banyo, masaj ve sohbetten oluşan bir toplumsal yaşamın ortaya çıkmasını sağlıyordu. Arkadaşlık ve kısmet bulma arzusu da hamama gidilmesinde sağlık ve din kadar önemli yer tutardı. Zira, özellikle kapalı kapılar ardında yaşamını sürdürmek zorunda olan Osmanlı kadınının sosyalleşebildiği tek yer burasıydı.

AİLE HAMAM : Varlıklı kadınlar bile evlerinde özel hamamları bulunmasına rağmen, haftada en az bir kez mahalle hamamına giderlerdi. Hamama, havlu, fırça, kına, sürme, bir kalıp Girit sabunu ve sedef kakmalı nalınlarıyla beraber ve hizmetkarlar eşliğinde gidilirdi. Bu törensel hazırlık, hamamda bir kaç saatin değil, neredeyse bir günün geçirilmesinden kaynaklanıyordu. Zaman içinde ise çok özel günlerin kutlandığı yerler hamamlar oldu.

AİLE HAMAM : Bugün bile devam eden kadınlar için “gelin hamamı”, “loğusa hamamı”, “bebeğin kırk hamamı”, “adak hamamı”, “yas alma hamamı” erkeklerde ise “damat hamamı”, “sünnet hamamı”, “asker hamamı” ve “bayram hamamı” güncelliğini korumakta, Anadolu’nun neresine gitseniz, büyük şehirler dahil bir tören olarak yerine getirilmektedir.

AİLE HAMAM : Bin yıldır temizliğin, şifanın aynı zamanda eğlencenin ve sosyal paylaşımın önemli bir temsilcisi olan hamam geleneği BOSTANCI HAMAMIN’da günümüze uygun bir bakış açısıyla yeniden yorumlandı. Geçmişimize hizmet vermiş olan bu tarihi hamam, suyun arındırıcı gücünü geçmişten bugüne uzanan eşsiz bir atmosferde ziyaretçilerine sunuyor.

AİLE HAMAM : Anadolu yakasında, Bostancı marmaray durağı ve bostancı iskelesinin tam ortasında yer alan Bostancı Hamam Spa Sauna; hamam, havuz, sauna, buhar banyosu, tüm masaj çeşitleri, kese köpük masajı ve kafe bölümü ile 1000 m2 alana yayılmaktadır.

ÇALIŞMA SAATLERİ

TÜM GÜNLER

SAAT 10:00 – 24:00 ARASI

ADRES

BOSTANCI MH. BAĞDAT CD. NO 524/B